Dostupné kurzy

Kurz síťování v Linuxu je především praktickou zkušeností. Po nastavení virtuálního prostředí si můžete ve 4 kapitolách projít teoretické základy a následně, za pomoci praktických ukázek, i jednotlivé prvky síťového stacku a také firewall a NAT. Aby se zjednodušila příprava testovacího prostředí na cvičení, vyjdeme z LTS image distrubuce Ubuntu pro jeden z nejsnáze použitelných virtualizačních nástrojů - VirtualBox.

Kurz o IPv6, zaměřený převážně na teorii a základní koncepty protokolu.

Cílem tohoto kurzu je přiblížit základní mechanizmi protokolu DNS a jeho datové typy. Kurz je vhodný jako příprava k plnohodnotménu kurzu Principy a správa DNS nebo pro opakování před kurzem DNSSEC - Zabezpečení DNS které můžete absolvovat v rámci Akademie CZ.NIC

Úvodní kurz vás seznámí se základy rodiny protokolů TCP/IP. Materiály jsou určeny k tomu, abyste si ověřili, případně doplnili znalosti potřebné k dalším specializovaným kurzům Akademie CZ.NIC.


Obsahuje historii a architekturu TCP/IP, adresování, směrování a síťové a transportní protokoly. Nepokrývá aplikační protokoly ani systém DNS.


Materiály ke kurzu Rodina protokolů TCP/IP jsou použity se svolením jejich autora, Jiřího Peterky.

Vítáme Vás v e-kurzu Úvod do Linuxu. Dozvíte se, co to ten Linux vlastně je, jaká je jeho filozofie a charakteristika a na co se zaměřit při výběru toho správného typu Linuxu. Tento kurz je určen pro začátečníky a také jej doporučujeme všem, kteří chtějí navštívit náš prezenční celodenní kurz stejného názvu Úvod do Linuxu.

Dozvíte se, co je to internetová doména. Zjistíte, co se stane, když do prohlížeče zadáte adresu například dobradomena.cz a k čemu slouží tečky oddělující jednotlivé části domény. Tento kurz je určen pro začátečníky.

Tablexia je moderní vzdělávací pomůcka, která umožňuje dětem s dyslexií trénovat na tabletech kognitivní schopnosti. Tento e-learning vás provede jednotlivými částmi aplikace, vysvětlí princip a účel jednotlivých her a na sadě přehledných videonávodů ukáže práci s aplikací v bodech, které mohou vyvolávat otázky nebo nejasnosti.