Available courses

Kurz síťování v Linuxu je především praktickou zkušeností. Po nastavení virtuálního prostředí si můžete ve 4 kapitolách projít teoretické základy a následně, za pomoci praktických ukázek, i jednotlivé prvky síťového stacku a také firewall a NAT. Aby se zjednodušila příprava testovacího prostředí na cvičení, vyjdeme z LTS image distrubuce Ubuntu pro jeden z nejsnáze použitelných virtualizačních nástrojů - VirtualBox.

Vítáme Vás v e-kurzu Úvod do Linuxu. Dozvíte se, co to ten Linux vlastně je, jaká je jeho filozofie a charakteristika a na co se zaměřit při výběru toho správného typu Linuxu. Tento kurz je určen pro začátečníky a také jej doporučujeme všem, kteří chtějí navštívit náš prezenční celodenní kurz stejného názvu Úvod do Linuxu.

Gamifikovaná vzdělávací aktivita pro žáky 5. & 6. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií se zaměřuje na tematiku digitálních stop a přidružených sociálně patologických jevů jako je například zneužití osobních údajů, sexting nebo kyberšikana.

Kurz o IPv6, zaměřený převážně na teorii a základní koncepty protokolu.

Dozvíte se, co je to internetová doména. Zjistíte, co se stane, když do prohlížeče zadáte adresu například dobradomena.cz a k čemu slouží tečky oddělující jednotlivé části domény. Tento kurz je určen pro začátečníky.

Úvodní kurz vás seznámí se základy rodiny protokolů TCP/IP. Materiály jsou určeny k tomu, abyste si ověřili, případně doplnili znalosti potřebné k dalším specializovaným kurzům Akademie CZ.NIC.


Obsahuje historii a architekturu TCP/IP, adresování, směrování a síťové a transportní protokoly. Nepokrývá aplikační protokoly ani systém DNS.


Materiály ke kurzu Rodina protokolů TCP/IP jsou použity se svolením jejich autora, Jiřího Peterky.

Cílem tohoto kurzu je přiblížit základní mechanizmi protokolu DNS a jeho datové typy. Kurz je vhodný jako příprava k plnohodnotménu kurzu Principy a správa DNS nebo pro opakování před kurzem DNSSEC - Zabezpečení DNS které můžete absolvovat v rámci Akademie CZ.NIC

Kurz je určený pro pracovníky Validačních míst mojeID (validátory). Cílem kurzu je naučit  validátory postup validace účtu mojeID.

  

Návod pro zápis do kurzu

Tento "kurz" je určen pro potenciální testery. Jeho obsahem je pouze test, jehož absolvování je podmínkou pozvání k přijímacímu pohovoru.