Available courses

Kurz síťování v Linuxu je především praktickou zkušeností. Po nastavení virtuálního prostředí si můžete ve 4 kapitolách projít teoretické základy a následně, za pomoci praktických ukázek, i jednotlivé prvky síťového stacku a také firewall a NAT. Aby se zjednodušila příprava testovacího prostředí na cvičení, vyjdeme z LTS image distrubuce Ubuntu pro jeden z nejsnáze použitelných virtualizačních nástrojů - VirtualBox.

Vítáme Vás v e-kurzu Úvod do Linuxu. Dozvíte se, co to ten Linux vlastně je, jaká je jeho filozofie a charakteristika a na co se zaměřit při výběru toho správného typu Linuxu. Tento kurz je určen pro začátečníky a také jej doporučujeme všem, kteří chtějí navštívit náš prezenční celodenní kurz stejného názvu Úvod do Linuxu.

Kurz o IPv6, zaměřený převážně na teorii a základní koncepty protokolu.

Dozvíte se, co je to internetová doména. Zjistíte, co se stane, když do prohlížeče zadáte adresu například dobradomena.cz a k čemu slouží tečky oddělující jednotlivé části domény. Tento kurz je určen pro začátečníky.

Úvodní kurz vás seznámí se základy rodiny protokolů TCP/IP. Materiály jsou určeny k tomu, abyste si ověřili, případně doplnili znalosti potřebné k dalším specializovaným kurzům Akademie CZ.NIC.


Obsahuje historii a architekturu TCP/IP, adresování, směrování a síťové a transportní protokoly. Nepokrývá aplikační protokoly ani systém DNS.


Materiály ke kurzu Rodina protokolů TCP/IP jsou použity se svolením jejich autora, Jiřího Peterky.

Cílem tohoto kurzu je přiblížit základní mechanizmi protokolu DNS a jeho datové typy. Kurz je vhodný jako příprava k plnohodnotménu kurzu Principy a správa DNS nebo pro opakování před kurzem DNSSEC - Zabezpečení DNS které můžete absolvovat v rámci Akademie CZ.NIC

Kurz je určený pro pracovníky Validačních míst mojeID (validátory). Cílem kurzu je naučit  validátory postup validace účtu mojeID.

  

Návod pro zápis do kurzu